Küçük ve dar alanları hem akıllıca hem de istediğiniz gibi dekore etmek başlı başına zor bir iş. Özellikle de söz konusu olan yatak odası dekorasyonu olunca iş iyice zorlaşıyor. Birkaç dekorasyon hilesi ve geliştireceğiniz yaratıcı fikirlerle yatak odanızı hem olduğundan daha geniş ve ferah gösterebilir hem de eşyalarınızı sığdırabileceğiniz çözümler üretebilirsiniz. İşte yatak odası dekorasyonu için faydalı dekorasyon fikirleri…

Mutlu ve açık renkler tercih edin. Özellikle beyaz renk odanızı olduğundan çok daha geniş gösterecektir. Farklı bir renk kullanmak isterseniz tek bir duvarda kullanmayı tercih edin. Çok fazla renk kullanmak dağınık bir görünüme neden olacağından, birbirine benzer renkler kullanmaya özen gösterin.

duvar25

 

 

Duvarlarda, beyaz dışında farklı bir renk kullanmak isterseniz, tavana da duvarlarla aynı rengi uygulayın. Tavanın, duvarlarla aynı renk olması mekândaki köşe algısını azaltacağından odanız daha ferah görünecektir.

Koyu renk perdelerden uzak durun. Pencerelerin önünü eşya ile kapatmamaya özen gösterin. Doğal ışıktan yararlanın, odanıza ışık girmesine izin verin.

duvar-kagidi-11

Yatak odası dekorasyonu için büyük aynalar kullanın. Aynalar, odanızın daha geniş görünmesini sağlar. Büyük ayna koyacak ekstra bir alan yok ise gardırop kapaklarını aynalı tercih edin. Yerden tavana kadar uzanan aynalar odanızı çok daha büyük gösterir.

Yatak odalarınızın görünümü kadar fonksiyonel olması da bir o kadar önemli. Gardırobun yanı sıra raflı sistemlere özellikle yatak başucunda yer vererek hem daha çok eşya depolayabilir hem de kullanışsız alanları değerlendirmiş olursunuz. Yatak odası dekorasyonunda raflı sistem yerine başucunda kapaklı küçük dolapları tercih etmek faydalı olabilir.

green bedroom

Yatağınızın altında kullanacağınız sandıklı baza ya da çekmeceli karyola ile ölü alanlardan yararlanarak eşya saklama alanları yaratabilirsiniz. Yatağınızın ucunda sandıklı puf ya da ahşap sandık kullanarak da eşya depolama alanınızı arttırabilirsiniz.

Bu basit ipuçlarından birkaçını uygulayarak, küçük yatak odalarınızı, daha rahat, fonksiyonel ve sıcak alanlara dönüştüreceğinize inanıyoruz. Denemesi sizden…

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post comment