Duvar Kağıdı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Günümüzde duvar kağıdı dekorasyonu artık evimizin, ofislerimizin hatta tüm mekanların vazgeçilmez unsuru oldu. Bir mekana girildiğinde göze en çok çarpan ilgi odağı olan yerler duvarlardır. Farklı tamamlayıcılar kullanarak hayalinizde görüntüyü etrafınıza yansıtabilirsiniz.Duvarlarımıza boyut kazandırmak, derinlik katmak farklı bir atmosfer vermek ancak duvar kağıtlarıyla mümkündür.

Duvar Kağıdı Seçiminde Püf Noktalar

hangi-zemine-duvar-kagidiDuvar kağıdı seçiminde dikkat edilmesi gerek önemli püf noktalar vardır. Bu pratik bilgileri ne kadar çok bilirsek seçimimizi o kadar kolaylaştırır. Seçimini yaparken ilk yapmamız gereken kağıdın üzerine tırnağımızla sürtmeler yaparak dayanıklılığını kontrol etmektir. Soyulmalar, çizilmeler yıpranma oluşuyorsa bu duvar kağıdı size sıkıntılar açacaktır. Bunu dikkate alarak seçtiğiniz duvar kağıdı sizin kullanım ömrünü uzatacaktır. Genellikle Alman duvar kağıtları yumuşak dokulu olmaları itibariyle dayanıklılığı zayıf ürünlerdir. İtalyan duvar kağıtları ise dayanıklılık konusunda en yüksek kaliteye sahiptir.

Duvar Kağıtları, ev ve iş yerlerinde bambaşka mekanlar yaratma imkanı sunuyor.
Pek çok çeşitli duvar kağıdından bir tanesi mutlaka size uygun. Silinebilen, Boyanabilen, yıkanabilen, kolay temizlenebilen, renkli, neşeli, egzotik, ithal.

Duvar kağıdı alırken  kalitesini bilmek gerekir.  Fiyat sormak yerine ürünü görmek ve dokunmak sizin kullanım sürenizi etkileyen bir unsurdur. Şu şekilde açıklamak gerekirse gazete kağıdı gibi duvar kağıdı da vardır, kumaş gibi duvar kağıdı vardır. Seçiminizi yaparken  nasıl bir duvar kağıdı arıyorsunuz, kendi evinize mi, kiralık bir yere mi, iş yerine mi…? bu soruların cevabını bilirseniz o kadar rahat kullanışlı ve memnun kalacağınız bir tercih yapmış olursunuz.

Mekandan beklentinizi karşılayacak bir tercih yapmanız  hem gelenlerin hemde sizin  memnun kalmanızı gerektirecek önemli sebeplerden biri.

Çocuklarınızın hayallerini duvarlarına yansıtabilirsiniz.

Onların hayal kahramanlarıyla odalarına getirmek için duvarlarınızı boydan boya kaplayabilirsiniz.

Eğlenceli, çarpıcı, renkli, romantik, nostaljik, egzotik duvarlar oluşturmak artık kolay.

Evinizin atmosferini duvardan duvara farklılık göstererek renklendirebilir ona göre dekorasyon yapabilirsiniz.

Köpeğinizin, kedinizin, kendi bebeğinizin veya kuşunuzun fotoğrafı bir parçası olabilir. Çocuklarınız dokunduğunda hissettiği şey sadece ham duvar kağıdı olacak. Baskıda kullanılan mürekkepler sağlığa zararlı maddeler içermez.

Dekorasyonun en önemli araçlarından biridir duvar kağıdı. Yerine göre yapılmış güzel tercihlerle mekanın havasını değiştirmek için en güzel olanaktır.

Kadınlar için  güzel olan durum ise temizlik için kullanımı elverişli olmasıdır.Kolay silinebilir kaliteli bir seçim sizin işinizi her zaman daha kolaylık sağlayacaktır.

Duvar kağıdının en temel püf noktası; silinebiliyor mu, yıkanabiliyor mu, darbe alıp soyuluyor mu, kolay sökülecek mi bunları bilmeden duvar kağıdının fiyatı ne kadar gibi bir soru sormak hiç bir konuda size fikir vermez. Fiyat sizler için ne kadar önemliyse kalite de uzun ömürlü kullanım için bir  kadar önemlidir. Kalite önemli değil sadece fiyat önemliyse ve buradan yola çıkarsanız zarar edeceğinizden emin olabilirsiniz. En azından bütçenize uygun hem kaliteli hem de güzel bir duvar kağıdı seçimi yapabilirisiniz.

Duvar Kağıtları, ev ve iş yerlerinde bambaşka mekanlar yaratma imkanı sunuyor.
Pek çok çeşitli duvar kağıdından bir tanesi mutlaka size uygun.

Eğlenceli, çarpıcı, renkli, romantik, nostaljik, egzotik duvarlar oluşturmak artık kolay.

Duvar Kağıdı Uygulama

Boya badana işlemine son derece modern bir alternatif olarak geliştirilen duvar kağıdı uygulaması şık ve nezih görüntüsüyle her şeyden önce dekorasyonun önemli bir parçası. Son yıllarda çok daha dayanıklı şekilde üretilen ve silinebilme özelliği sayesinde giderek artan oranda tercih edilen duvar kağıtları kullanıldığı mekana çok büyük bir estetik kazandırıyor. Üstelik her geçen gün farklı modellerin görsellik kazandırdığı bu uygulama saha özelliklerine birebir uyumlu olacak şekilde rahatlıkla dizayn edilebiliyor.

Detay

Neden Duvar Kağıdı

Aslında neden duvar kağıdı tercih etmeliyim? Sorusunun yanıtına, iki fonksiyonu bir arada yürüten bu uygulamanın sonuçlarında bakarak karar verebiliriz. Örneğin silinebilir boyalarda düz bir renk hakimken, yine silinebilir duvar kağıtlarında desen ve motifler bu işlemden zarar görmeden kullanılmaya devam ederler. Üstelik boya&badana işlemi uygulanmış duvarlarda leke veya is gibi olumsuzluklar tüm mekânın yeniden boyanmasına neden olurken, duvar kağıtları sadece zarar görmüş bölgenin lokal olarak değiştirilebilmesine olanak sağlar.

Detay