timthumb (1)

Çocukluğunuzdan hatırlarsınız belki ev dekorasyonunda duvar kâğıdı modasını. Sonra bu moda, modanın genel eğilimleri üzerine demode oldu, yerini saten boya modasına bıraktı. Şimdi ise evlerde yeniden duvar kâğıdı moda olmaya başladı. Üstelik çocukluğumuzda olduğu gibi hemen her evde görülen neredeyse tek tip diyebileceğimiz duvar kâğıtları değil bu seferkiler. Çeşit çeşit, tarz tarz ve çok şık duvar kâğıdı uygulamaları var artık.

pixerspixers_duvar_4

pixers_duvar_5

polisan_decoart_1

polisan-decoart

polisan-decoart-3-300x300
Tüm duvarların duvar kâğıdı ile kaplanması bir yana, odanın vurgulanmak istenen detaylarında duvar kâğıdından yararlanıldığı, her duvarın farklı dokuda duvar kâğıdı ile vurgulandığı, tek bir duvarda duvar kâğıdı uygulamasına yer verildiği pek çok örnek bulmak mümkün. Üstelik şimdilerde boyanabilir dokuda duvar kâğıtları bile var.

Örneğin Polisan’ın Deco Art serisi duvar kâğıtları sevebileceğiniz dokuları boyanabilir formda kullanımınıza sunuyor.
Bizim seçtiğimiz örneklerin dışında örnekleri de incelemek isterseniz, Polisan Deco Art’ın sitesini incelemenizi öneririz.

“Daha pop uygulamalar yok mu?” diyorsanız, Pixers tasarım stüdyosunun ilginç duvar giydirme örneklerini öneririz size. Duvar kâğıtları, stickerlar, posterler… Gerçekten birkaç örnekle anlatmamız olanaklı değil seçeneklerinizi.

Size Osmanlı’nın zarafetini renkleriyle, desenleriyle evinize getiren Marshal’ın “Osmanlı” serisini öneriyoruz o zaman. Duvarlarınızı Lokum yumuşaklığında, Akide şekeri tatlılığında, Şerbet ferahlığında ya da Kahve uyarıcılığında renklerle boyayın ve ardından Osmanlı’nın taş, ahşap, çini ve dokuma işçiliğinde önemli bir yer tutan desenleri ile duvarlarınızı süsleyin.“ Kündekari, Lale, Karanfil, Çintemani, Nar, Balık Pulu, Zencirek” desenlerini duvarlarınızda, kapılarınızda, zevkiniz hangisinden yanaysa bolca kullanabilirsiniz.

Şimdilik bunlar neler yapabileceğiniz konusunda size bir fikir vermiştir umarız.
Evinizde geçireceğiniz keyifli zamanlar dileğiyle.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post comment